Skip to content

Паралельне виконання команд на кожному сервері у кластері за допомогою onall

onall - це скрипт на Perl5, котрий фактично є зручною обгорткою над ssh, який дозволяє зручно копіювати файл, виконувати команди та скрипти на віддалених серверах, список котрих можна передати onall як у вигляді текстового файлу, так і просто через стандартний потік введення (stdin).

Детальніше

Пряма трансляція з авторизацією за допомогою Nginx-RTMP

Вирішив погратися з трансляцією відео через власний сервер. Серед наявних рішень я спочатку розглядав можливість встановлення додаткового програмного забезпечення на кшталт Owncast та rtsp-simple-server, але в результаті вирішив просто довстановити модуль rtmp до nginx. До того ж, мені не потрібен вебінтерфейс для переглядання трансляції.

Детальніше

GRUB2: Перезавантажити систему у іншу ОС з меню завантаження

Уявіть, що ви встановили Linux на комп’ютері поряд з іншою операційною системою. Ось вас вітає після перезавантаження GRUB2 та пропонує обрати в яку систему ви бажаєте завантажитись і… тут на вас чекає неприємний момент - в залежності від положення Місяця на орбіті клавіатура може працювати, а може і не працювати. Клавіатура під’єднана через PS/2 порт і налаштування у BIOS не допомагають розв’язати цю проблему.

Детальніше

Оновлення BIOS на HP ProBook 440 G7

Раніше я розповідав про не зовсім тривіальний процес оновлення BIOS на старому лептопі HP ProBook 4540s. І як виявилось, для нових лептопів HP цей процес лише трохи відрізняється. Тож сьогодні я розповім вам як оновити BIOS на HP ProBook 440 G7.

Детальніше

Завантажуємо внутрішні посилання для списку доменів з Common Crawl API

Є така некомерційна організація Common Crawl, чиї пошукові роботи обходять сторінки інтернету з метою занесення інформації про них до бази даних, доступ до якої є вільним для кожного. І сьогодні я розповім вам, як за допомогою bash написати сценарій оболонки, котрий користуючись Common Crawl API буде завантажувати унікальні внутрішні посилання для списку доменів.

Детальніше

Розбиваємо файл на декілька інших файлів за фільтром

Іноді стикаюсь з тим, що треба розбити великий файл на декілька менших і при цьому зміст нових файлів повинен відповідати певним фільтрам. І сьогодні я розповім, як вирішити цю проблему за допомогою bash-скрипту.

Детальніше

Пошук по історії bash за допомогою курсорних клавіш

За замовчуванням, для пошуку попередньо введених команд в bash використовується комбінація клавіш Ctrl+R (Ctrl+R -> набираєте частину команди -> тицяєте далі Ctrl+R, поки не знайдеться потрібна команда). Але значно приємніше, коли набираєш початок команди, та натискаючи на стрілку вверх пробігаєш по раніше набраним командам, або якщо пропустив потрібну команду, то стрілкою вниз повертаєшся до пропущеної.

Детальніше

Простий парсер логів HAProxy у реальному часі

Виникло бажання написати на Python сценарій, який буде слідкувати за новими рядками у лог-файлі HAProxy та виводити потрібні мені дані у термінал. Якщо є бажання, дані можна відправити як метрики у StatsD, InfluxDB, Elasticsearch або просто зберегти десь у базі даних, але це вже справа смаку.

Детальніше