Skip to content

Розбиваємо файл на декілька інших файлів за фільтром

Іноді стикаюсь з тим, що треба розбити великий файл на декілька менших і при цьому зміст нових файлів повинен відповідати певним фільтрам. І сьогодні я розповім, як вирішити цю проблему за допомогою bash-скрипту.

Детальніше

Пошук по історії bash за допомогою курсорних клавіш

За замовчуванням, для пошуку попередньо введених команд в bash використовується комбінація клавіш Ctrl+R (Ctrl+R -> набираєте частину команди -> тицяєте далі Ctrl+R, поки не знайдеться потрібна команда). Але значно приємніше, коли набираєш початок команди, та натискаючи на стрілку вверх пробігаєш по раніше набраним командам, або якщо пропустив потрібну команду, то стрілкою вниз повертаєшся до пропущеної.

Детальніше

Простий парсер логів HAProxy у реальному часі

Виникло бажання написати на Python сценарій, який буде слідкувати за новими рядками у лог-файлі HAProxy та виводити потрібні мені дані у термінал. Якщо є бажання, дані можна відправити як метрики у StatsD, InfluxDB, Elasticsearch або просто зберегти десь у базі даних, але це вже справа смаку.

Детальніше

Аналіз даних за допомогою bash, StatsD та Grafana

Іноді буває треба зібрати якісь дані та побудувати графік з ними. Графік можна використовувати для аналізу деградації системи або для сповіщень у разі критичних ситуацій. Але почнемо з простого — побудуємо графік зміни температури у реальному часі для міста Одеса (Україна).

Детальніше

Оновлення BIOS на HP ProBook 4540s

Зазвичай, процес оновлення біос не є складним. Але компанія HP зробили з цього виклик для лінукс користувачів. Бо коли ви відкриваєте офіційну сторінку підтримки HP ProBook 4540s та сайт виявляє, що ви користуєтеся лінукс, то вам буде пропоновано інсталяцію лише застарілої версії біос - F.01 (Липень 5, 2012). Але, якщо ви відреагуєте на пропозицію вибрати іншу ОС, та вкажете останній реліз віндовс, то вам буде пропоновано іншу версію - F.68 (Травень 14, 2019).

Мабуть, відповідальна за інсталятор для лінукс людина вже досить давно звільнилася з HP, але будемо вдячні йому або їй за tgz-архів. Тому що саме зміст tgz-архіву підштовхнув мене розпакувати exe-файл для віндовс та винайти спосіб як оновити біос ноутбука використовуючи розділ UEFI.

Детальніше

Примусове зупинення процесу з викликом коду 0

Склалась ситуація, коли потрібно перезавантажити Jenkins та не хочеться, що б він відправив сповіщення у Slack неначе дочірній процес аварійно завершився. Відповідь на це питання я знайшов на serverfault.

Детальніше