Skip to content

GRUB2: Перезавантажити систему у іншу ОС з меню завантаження

Уявіть, що ви встановили Linux на комп’ютері поряд з іншою операційною системою. Ось вас вітає після перезавантаження GRUB2 та пропонує обрати в яку систему ви бажаєте завантажитись і… тут на вас чекає неприємний момент - в залежності від положення Місяця на орбіті клавіатура може працювати, а може і не працювати. Клавіатура під’єднана через PS/2 порт і налаштування у BIOS не допомагають розв’язати цю проблему.

Детальніше

Оновлення BIOS на HP ProBook 440 G7

Раніше я розповідав про не зовсім тривіальний процес оновлення BIOS на старому лептопі HP ProBook 4540s. І як виявилось, для нових лептопів HP цей процес лише трохи відрізняється. Тож сьогодні я розповім вам як оновити BIOS на HP ProBook 440 G7.

Детальніше

Завантажуємо внутрішні посилання для списку доменів з Common Crawl API

Є така некомерційна організація Common Crawl, чиї пошукові роботи обходять сторінки інтернету з метою занесення інформації про них до бази даних, доступ до якої є вільним для кожного. І сьогодні я розповім вам, як за допомогою bash написати сценарій оболонки, котрий користуючись Common Crawl API буде завантажувати унікальні внутрішні посилання для списку доменів.

Детальніше

Розбиваємо файл на декілька інших файлів за фільтром

Іноді стикаюсь з тим, що треба розбити великий файл на декілька менших і при цьому зміст нових файлів повинен відповідати певним фільтрам. І сьогодні я розповім, як вирішити цю проблему за допомогою bash-скрипту.

Детальніше

Пошук по історії bash за допомогою курсорних клавіш

За замовчуванням, для пошуку попередньо введених команд в bash використовується комбінація клавіш Ctrl+R (Ctrl+R -> набираєте частину команди -> тицяєте далі Ctrl+R, поки не знайдеться потрібна команда). Але значно приємніше, коли набираєш початок команди, та натискаючи на стрілку вверх пробігаєш по раніше набраним командам, або якщо пропустив потрібну команду, то стрілкою вниз повертаєшся до пропущеної.

Детальніше

Простий парсер логів HAProxy у реальному часі

Виникло бажання написати на Python сценарій, який буде слідкувати за новими рядками у лог-файлі HAProxy та виводити потрібні мені дані у термінал. Якщо є бажання, дані можна відправити як метрики у StatsD, InfluxDB, Elasticsearch або просто зберегти десь у базі даних, але це вже справа смаку.

Детальніше

Аналіз даних за допомогою bash, StatsD та Grafana

Іноді буває треба зібрати якісь дані та побудувати графік з ними. Графік можна використовувати для аналізу деградації системи або для сповіщень у разі критичних ситуацій. Але почнемо з простого — побудуємо графік зміни температури у реальному часі для міста Одеса (Україна).

Детальніше

Оновлення BIOS на HP ProBook 4540s

Зазвичай, процес оновлення біос не є складним. Але компанія HP зробили з цього виклик для лінукс користувачів. Бо коли ви відкриваєте офіційну сторінку підтримки HP ProBook 4540s та сайт виявляє, що ви користуєтеся лінукс, то вам буде пропоновано інсталяцію лише застарілої версії біос - F.01 (Липень 5, 2012). Але, якщо ви відреагуєте на пропозицію вибрати іншу ОС, та вкажете останній реліз віндовс, то вам буде пропоновано іншу версію - F.68 (Травень 14, 2019).

Мабуть, відповідальна за інсталятор для лінукс людина вже досить давно звільнилася з HP, але будемо вдячні йому або їй за tgz-архів. Тому що саме зміст tgz-архіву підштовхнув мене розпакувати exe-файл для віндовс та винайти спосіб як оновити біос ноутбука використовуючи розділ UEFI.

Детальніше